ИД "Мой компьютер"   "Игроград"   "Реальность фантастики"   Ассамблея "Портал"
Сделать стартовой   

 
Домашняя страница
Расширенный поиск
E-mail

 

N 16 (447)
МОЙ КОМПЬЮТЕР
  Новости:

 
МК
Украина
Игры
Интернет
Железо
Софт
Пресс-релизы

  Статьи:

 
Уголок читателя
Прочее
Имеющий уши
Программирование
Интернет
Железо
Софт
Игры


 
КОНКУРСЫПравила конкурсов

Конкурс "АВЧ"

Рейтинг победителей


ОПРОС

Вы посещаете нас:
первый раз
1-2 раза в месяц
1-2 раза в неделю
1-2 раза в день
более 2-х раз в день Что привело Вас к нам?
поиск информации
интерес к статьям
интерес к новостям
любопытство
реклама
другое
Купить деревообрабатывающий станок | Где купить бетон | Як купити квартиру від Києвом | Купити алюмінієвий профіль |Argumentum ad ignorantiam!

 

статьи
Интернет 

Альтернатива  
Жизнь в сети  
Поиск информации  
Свой сайт  
Web-серфинг  
    Поиск информации


Зазирнемо в голову?

[N.N]
N 3 (434) 28.12.2006


Коефіцієнт інтелектуальності — (англ. Intellectual quotent, скорочено IQ), — показник розумового розвитку та рівня обізнаності, що одержується на основі різних тестових методик. IQ-тести спеціально розроблені для отримання нормального розподілу результатів з середнім значенням IQ, рівним 100. 50% людей мають IQ між 90 і 110, 25% — нижче 90 і вище 110. Випускники ВУЗів мають IQ із значенням 115, відмінники — 135–140. Значення IQ менше 70 часто кваліфікується як розумова відсталість.

Система тестів на визначення IQ містить в собі як завдання, що вимагають словесної відповіді на поставлені питання, так і завдання на маніпулювання — наприклад, складання цілісної фігури за даними її частинам. Потрібно вирішити за обмеженний час (30–40 хвилин) прості арифметичні завдання і приклади, відповісти на ряд питань, визначити значення деяких термінів і слів. Відповіді оцінюються за наперед встановленою шкалою. Загальна кількість балів, одержана за всіма завданнями, переводиться за допомогою таблиць, заздалегідь відпрацьованих на великих контингентах випробовуваних, у відповідний показник IQ.

Онлайн-тести

Сьорфінг по IQ-тестах почнемо з сайту www.sposobnosti.ru/iq ( мал. 1).

Рисунок 1.

Тут знаходяться два тести Айзенка на рівень інтелекту. Ви можете пройти один з них, або по черзі обидва. Кожний тест складається з сорока завдань, які треба вирішити за 30 хвилин. Питання розташовані хаотично, тобто не в порядку зростання складності. Відповіді потрібно записувати у відповідні поля, причому потрібно писати або великими, або маленькими буквами, не комбінуючи їх (наприклад, «КОСМОС» і «космос» будуть означати одне і теж, а «КоСмОс» не зарахується). Якщо потрібно ввести два числа чи дві букви, пишіть їх через пробіл. Є можливість переглянути декілька прикладів щодо розв'язування: www.sposobnosti.ru/iq/primer.php.

Якщо у вас похвилинна оплата за Інтернет, то задля економії ви можете зробити наступне:

• натисніть на кнопку Почати тестування;

• дочекайтеся, коли сторінка повністю завантажиться;

• від'єднайтеся від Інтернету;

• почніть проходження тесту;

• коли з'явиться повідомлення про те, що 30 хвилин вже вийшли, з'єднайтеся з Інтернетом і натисніть кнопку Результат тесту.

Після цього Ви побачите результат, тобто рівень IQ, приблизний відсоток людей у світі, що володіють таким інтелектом, та невеличкий коментар.

Далі відвідаємо сайт www.mytests.ru. Тут є можливість пройти безліч тестів, але нас цікавлять тільки тести на IQ. Отже, шукаємо в списку тестів IQ–тест, або набираємо в адресному рядку браузера повну адресу www.mytests.ru/view/12_1496_0_0.html ( мал. 2).

Рисунок 2.

Цей тест, як і більшість, потрібно проходити в режимі онлайн. Час обмежений 30 хвилинами і виводиться в секундах. Дещо незручно, що неможливо відкрити тест у новому вікні. Використовується тільки частина вікна з полосою прокрутки.

Наступний тест проходимо за адресою ic.krasu.ru/pages/test/101.html. Як ми вже звикли, маємо 30 хвилин і 40 завдань. На відміну від інших сайтів тут можна переглянути правильні відповіді з детальним поясненням до всіх завдань: ic.krasu.ru/pages/test/101a.html (звичайно, після проходження тесту :-)).

Далі набираємо у браузері наступне: iqtest.kulichki.net/aizenek. Прочитавши коротку інструкцію, як і на попередніх сайтах, натискаємо Почати тестування. Вгорі бачимо номер запитання і час, що залишився, далі — сам зміст питання ( мал. 3).

Рисунок 3.

Кожне наступне запитання з’являється після натиснення кнопки Далі.

Трохи відволіктись нам допоможе Прикольний IQ-тест, що знаходиться за адресою www.psyonline.ru/tests/iq_humor.php. Це скорше розвага, чим «вимірювач інтелекту». Потрібно відповісти лише на 13 запитань. На кожне питання дається певний проміжок часути (час не виводиться). Якщо час закінчується, питання автоматично змінюється наступним. Після проходження тесту виводиться результат у відсотках та питання, на які ми не дали правильної відповіді (звичайно, вказуєтся правильний варіант). На перший погляд питання нібито легкі, але без логічного аналізу ви не дійдете до правильної відповіді. На цьому сайті, крім попереднього, є ще 7 IQ–тестів: www.psyonline.ru/tests/?tree_id=8.

Поряд з іншими сайтами слід зазначити job.bmstu.ru/norm/iqtest.shtml. Тут нам дають можливість пройти чотири тести, спрямовані на оцінку інтелекту ( мал. 4). Проходження цих тестів дасть більш реальну картину рівня IQ.

Рисунок 4.

Далі на черзі — iq-test.h14.ru. З адреси можна здогадатися, що сайт повністю присвячений інтелектуальним тестам ( мал. 5).

Рисунок 5.

Він містить чотири різні IQ–тести: 3 тести Айзенка (словесно-вербальний, числовий, просторовий), та «Ваш незалежний рівень IQ» (рекомендований для дітей від 6 років). Також для вас тут знайдуться головоломки, загадки, ребуси, криптограми, ігри зі словами і тому подібні забавки, що розвивають здатність правильно мислити. Є можливість додати свою загадку. Для проходження будь-якого тесту потрібно ввести ім’я і вік, оскільки коефіцієнт рівня інтелекту вимірюється згідно з віковою сіткою.

Ще один сайт на IQ-тестування знаходиться за адресою www.examen.ru. Після переходу виберіть розділ Екзамени і тести > IQ-тести. Перед нами цілих 10 тестів (виключення понять, кількість відношень, лінії, послідовності і т.д.)

офлайн-тести

Якщо вас (як і мене :-)) не влаштовує проходити тести в режимі онлайн, запускайте свої менеджери загрузки. Далі будемо говорити про офлайнові тести. Декілька тестів чекають вас за адресою testiq.h1.ru.

Дуже змістовним виявився український сайт razvitie.com.ua/test/tests_easy.htm. З нього можна стягнути крім Intellectual-quotent тестів ще безліч тестів на психіку, характер, темперамент і т.п.

Тест Айзенка (як ви вже підмітили, найпоширеніший в мережі) версії 2.1 можна завантажити з сайту soft.softodrom.ru/ap/p1226.shtml. Він організований у вигляді флеш-анімації.

Різне

Осягнути секрети тестів IQ можна за адресами: tarranova.lib.ru/authors/lesovsky/lesovs01.txt та propher1.narod.ru/intell2.index.html.

Обсудити тему IQ можна на форумі: 2all.kiev.ua/forum//index.php?s=5dd79b27712ab86b4c5d3180bcdf2f41&showforum=3.

Дуже багато посилань як на сайти з тестами, так і на самі ресурси ви знайдете тут: www.traintech.ru/ru/test/index.php.

І взагалі, хто шукає, той завжди знайде. Пошуковик Google у відповідь на запит «тесты IQ» видає цілих 793000 сторінок ( мал. 6).

Рисунок 6.

Будьте розумними, товариші МК’шники!Расширенный поиск 
 

О проекте  Рекламодателям  Карта сайта  Контакт  Обратная связь 

© ИД "Мой компьютер"®, 1998-2004
Купить деревообрабатывающий станок | Где купить бетон | Як купити квартиру від Києвом | Купити алюмінієвий профіль |